Laçin Belediye Başkanından Uslu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Laçin Belediye Başkanından Uslu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti
Laçin Belediye Başkanından Uslu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Laçin Belediye Başkanı Ünal Gevşek, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu Türkiye Büyük Millet Meclisinde ziyaret ederek yeni dönemin ve İdare Amirliği görevinin hayırlı olmasını dileklerini iletti. Ziyarette çalışmaları hakkında da bilgiler veren Gevşek, talepleri ile ilgili de Uslu’dan destek istedi.
Laçin ve Çorum için büyük önem arz eden Çorum-Kırkdilim ve Laçin-Osmancık Bölünmüş yolunun sözleşme aşamasına gelmesine destek ve katkıları için Uslu’ya teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Gevşek, "Yolumuzun yapımına yılbaşı sonrası başlanması planlanıyor. Yol yapımı kapsamında Laçin şehir geçişinde yapılacak çalışmalarla ilgili Karayolları Bölge Müdürü ile de görüştüm. Sizlerin desteğini bekliyoruz. Dutludere sulaması kapsamında Hamamlıçay bölgesine yapılacak ilave 500 m’lik hat ile sulama alanımızı genişletebiliriz. Ayrıca Laçin Merkez’de 2.000 Dönüm arazinin faydalanabileceği bir gölet projesi düşünüyoruz. Bu konularda desteklerinizi bekliyoruz" dedi.
Kapılıkaya’ya ulaşımı sağlayan 60-70 yıllık köprünün yenilenmesi için de gerekli müracaatları yaptığını söyleyen Gevşek, "Kültür ve Turizm Bakanlığından sizlerin desteği ile ilçemize 50 Bin TL ödenek geldi. Teşekkür ederiz. Ayrıca, turizm adına ilçemizin önemli değeri Kapılıkaya yolu köprüsü içinde İl Özel İdaremiz veya Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılması için de desteğinizi bekliyoruz" dedi.
Çorum Osmancık Yolu Sözleşme Aşamasında
Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Uslu, "Kırkdilim’de yaşanan heyelanla ilgili çalışmalar Karayollarınca yapılıyor. İhalesini yaptığımız Kamu İhale Kurumuna yapılan itiraz nedeniyle süreci uzayan Çorum – Osmancık Bölünmüş yolumuzun yapımına yakın bir süreçte başlanması planlanıyor. Yolun yapımı ve devam eden çalışmaların tamamlanması ile Çorum Karayolu ağının nerdeyse tamamı tamamlanmış olacak. Şehir geçişleri ile ilgili ilçelerimizin tamamında çalışmalar yapıyoruz. Dodurga ve Hamamözü şehir geçişleri aşınma seviyesinde tamamlandı. Laçin için de gereken yapılacaktır. Taleplerinizle ilgili gereken desteği sağlamaya devam edeceğiz" dedi.
DSİ talepleri ile ilgili Orman ve Su İşleri Müsteşarı Lütfi Akça ile görüşen Uslu, taleplerle ilgili Müsteşar’dan yardımcı olunması rica etti.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN