Ortaokullardan Bilim Fuarı

Ortaokullardan Bilim Fuarı
Ortaokullardan Bilim Fuarı

Boğazkale’de Boğazkale Ortaokulu ve Boğazkale İmam Hatip Ortaokulu tarafından 2. kez TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

Yapılan açıklamaya göre, Çorum’un Boğazkale ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Boğazkale Ortaokulu ve Boğazkale İmam Hatip Ortaokulu tarafından 2. kez TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.

Boğazkale Ortaokulu ve Boğazkale İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu TÜBİTAK Bilim Fuarı, Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, Garnizon Komutanı Yakup Akmeşe, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Aşık, İlçe Müftüsü Yüksel Çelik, Yazı İşleri Müdürü Refet Mutlu, Boğazkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen, Boğazkale’deki okul ve kurum müdürleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 1 Haziran 2016 tarihinde Boğazkale Ortaokul / İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde gerçekleşti. Bilim Fuarının açılış kurdelesi, Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, Garnizon Komutanı Yakup Akmeşe, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Aşık ve Şube Müdürü Bahri Aslışen tarafından kesildi.

6 aylık bir çalışmanın sonucunda 13 öğretmenin danışmanlığında 83 öğrenci tarafından hazırlanan 55 projenin katılımcıların beğenisine sunulduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında, sergilenen birbirinden ilginç projeler dikkat çekti. Katılımcılar tarafından projelerin sergilendiği stantlar tek tek gezilerek, öğrencilerin büyük bir özveri ile hazırlamış olduğu projeler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alan ziyaretçiler, Bilim Şenliğini çok beğendiklerini ifade ederek öğrencileri tebrik ettiler.

Boğazkale’de Boğazkale Ortaokulu ve Boğazkale İmam Hatip Ortaokulu tarafından TÜBİTAK Bilim Fuarının ikinci kez düzenlendiğini belirten Boğazkale Kaymakamı Osman Aydoğan, “Bilim fuarlarının genç bireylerin, bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağladığını ifade etti. Öğrencilerimizin, öğretmenleri ışığında hayal gücünü zenginleştiren, yaşadıkları dünyaya bir fayda sağlamayı amaçlayan eğitim öğretime çok yönlü katkısı olduğunu düşündüğümüz bu etkinlik ve ortaya konulan değerli çalışmalardır. Bu çalışmaları sadece bir görev olarak görmeyip özveri ile çalışan okul müdürümüze ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi de başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, bu başarılı çalışmaların daha da artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN