SBMYO’da “Girişimcilik Günleri” etkinliklerine devam

SBMYO’da “Girişimcilik Günleri” etkinliklerine devam
SBMYO’da “Girişimcilik Günleri”  etkinliklerine devam

TOBB İl Genç Girişimcilik Kurulu ile Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından "10'da 10 Girişimcilik Günleri" kapsamında devam eden etkinliklerin beşincisi gerçekleştirildi.
Proje kapsamında beşinci hafta etkinliğinin konusu "İşletmelerin Finans Fonksiyonu" oldu. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun bu hafta ki konuğu ise Uğur Grup adına Finans Koordinatörü Mehtap Üstündağ oldu.
Hitit Üniversitesi SBMYO Öğretim Görevlisi Fatih Şanöz'ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğe TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Elvan Can Çabuk, Sosyal Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Ömer Faruk Karakaş ile üniversite öğrencileri katıldılar.
Mehtap Üstündağ önce kendisini ve çalıştığı kurumu tanıtarak işletmeleri hakkında öğrencilere bilgi verdikten sonra finans ve muhasebe arasındaki farkı belirterek konuşmasını sürdürdü.
Muhasebenin hastanede yapılan tahlillere benzediğini, finansçının ise bu tahlillerin raporlarıyla teşhis koyan bir doktor gibi olduğunu belirten Üstündağ finansçının yaptığı iş ve işlemlerden bahsetti. İş ve meslek hayatından anıları da paylaşan Üstündağ İngilizceyi bilmenin ve işbaşı eğitimin önemini vurguladı.
Sosyal Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Ömer Faruk Karakaş ise Üstündağ’a programa katıldığı ve öğrencilere verdiği bilgiler için teşekkür etti.
Programın sonunda Öğr. Gör. Fatih Şanöz verdikleri destekten dolayı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Zekeriya Işık’a ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal’a teşekkür etti.
Her hafta farklı bir konu ve konukla devam eden toplantılara hakkında bilgiye
Genç Girişimciler Kurulu'nun Facebook sayfasından (/CORUMGGK) ve Sosyal Bilimler MYO web ve Facebook sayfasından ulaşılabilir.
Haber Servisi

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN