Sungurlu’da stadyum yapılacak arazide inceleme

Sungurlu’da stadyum yapılacak arazide inceleme
Sungurlu’da stadyum  yapılacak arazide inceleme

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanı Salih Kaplan, Sungurlu'da stadyum yapılacak araziyi inceledi.
Salih Kaplan beraberinde AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan ve yönetim kurulu üyeleri ile stadyumun yapılacağı Bahçelievler Mahallesindeki Hayat Yolu parkının olduğu araziyi incelediler.
AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan konu hakkında yaptığı açıklamada, stadyum arazisinin takas işleminin Başbakanlık ve Bakanlık onaylarının çıktığını hatırlatarak, arazide son rötuşları gözden geçirmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanı Salih Kaplan, ilçeye gelerek arazide incelemelerde bulunduğunu belirtti.
Projesi hazır olan stadyumun önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılıp, tahminen mart ayında inşaatına başlanacağını ve 3 ay gibi kısa sürede tamamlanacağını anlatan Özkan, FİFA tarafından onaylı olacak stadyumda 3. 2. ve 1. lig maçlarının oynanabilecek standartta olacağını ifade etti.
Stadyumla birlikte ilk etapta bin kişi kapasiteli Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından onaylanan çelik konstrüksiyon tribünün yapılacağının altını çizen Özkan, daha sonra 3 bin kişi kapasiteli beton tribünün inşaa edileceğini kaydetti.
Özkan, tribünlerin altına idare odalarının yanında soyunma odalarının da yapılacağını ayrıca stadyumun olduğu arazinin etrafının çitlerle de çevrileceğini vurguladı.
Gece aydınlatmalarının da yapılacağı stadyumun etrafına yürüyüş yolu ve spor aletlerinin de konulacağını belirten Özkan, ilçeye modern bir stadyum kazandırılacağını söyledi. Stadyum yapıldıktan sonra kalan araziye de Güreş Eğitim Merkezi yapılması yönünde düşüncelerinin olduğunu, bu konunun stadyum inşaatı bittikten sonra tekrar gündeme geleceğini bildirdi.
İlyas Özkan, ilçeye stadyum kazandırılması konusunda emeği ve katkısı olan başta Milletvekilleri Salim Uslu ve Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt olmak üzere diğer yetkililere teşekkür etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesisler Daire Başkanı Salih Kaplan, daha sonra Gençlik Merkezi ve Mahmut Atalay Spor Salonuna giderek incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler
Yorum Yaz

Yorumu Yapmak İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.
Sitemize Üye Olmak İçin Buraya TIKLAYIN Mevcut Üyeliğinizle Üye Girşi Yapmak için Buraya TIKLAYIN